Samsung’un yeni Galaxy Buds modelleri herkesi şaşırtıyor

Samsung‘un bir sonraki Galaxy Unpacked etkinliğinde, Galaxy Buds 3 serisinin tanıtılması bekleniyor. Şirket henüz etkinliğin tarihini açıklamış olmasa da, son raporlar Temmuz ayında gerçekleşebileceğini öne sürüyor. Galaxy Buds 2 ve Galaxy Buds 2 Pro’nun ardından gelecek olan bu yeni nesil kulaklıklar, temel ve ‘pro’ model olmak üzere iki modelden oluşacak gibi görünüyor. Bu kulaklıkların Samsung Galaxy Z Fold 6 ve Galaxy Z Flip 6 ile birlikte tanıtılacağı düşünülüyor. Yeni bir sızıntı, bu kablosuz kulaklıkların bazı özellikleri ve tasarımı hakkında ipuçları verdi.

Samsung Galaxy Buds 3 ve Buds 3 Pro’nun IP57 derecesinde toz ve suya dayanıklılık özelliğiyle geleceği öne sürülüyor. Her iki modelin de Samsung’un SmartThings Find özelliğini desteklemesi ve gümüş ile beyaz renk seçenekleriyle sunulması bekleniyor. Galaxy Buds 3 Pro’nun iki yönlü hoparlör, adaptif gürültü kontrolü, bıçak ışıkları ve ortam sesi gibi özelliklerle donatılacağı, temel versiyonun ise tek yönlü hoparlörle geleceği belirtiliyor.

Aktif gürültü engelleme (ANC) açıkken, temel Galaxy Buds 3’ün beş saate kadar, ANC kapalıyken ise altı saate kadar pil ömrü sunacağı iddia ediliyor. Galaxy Buds 3 Pro’nun ise ANC açıkken altı saat, kapalıyken yedi saate kadar pil ömrü sunabileceği ifade ediliyor. Ayrıca, Galaxy Buds 3 Pro’nun toplamda 30 saate kadar, Galaxy Buds 3’ün ise 24 saate kadar toplam pil ömrü sunması bekleniyor. Şarj kutularının boyutlarının da farklılık göstereceği belirtiliyor.

Galaxy Buds 3 serisinin, sapları olan bir böbrek şeklinde tasarlanacağı söyleniyor. Bu değişikliğin, kulaklıkların hacmini azaltacağı, konfor ve uyumunu artıracağı ve çağrı kalitesini iyileştireceği düşünülüyor. Mikrofonların sapların ucuna yerleştirilmesi, bu kaliteyi artırabilir.

Galaxy Buds 3 ve Galaxy Buds 3 Pro’nun tasarımı ve özellikleri henüz resmi olarak doğrulanmamış olsa da, sızan bilgiler kullanıcıların bu yeni kulaklıklar hakkında heyecanlanmasına neden oldu. Samsung’un yaklaşan Unpacked etkinliği, bu özelliklerin doğruluğunu görmek için sabırsızlıkla bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x